یادگیری زبان جدید توانایی مغز را افزایش می دهد

ساینسفا: طبق گزارش نسخه چاپی مجله Scientific Reports  ٬محققین از دانشگاه Higher School of Economics)HSE) در مسکو و هلسینکی در فنلاند سعی کردند با استفاده از (EEG (electroencephalography مکانیزم های موجود در مغز برای یادگیری زبان جدید را درک کنند.

در تحقیقات قبلی نشان داده شده که با درک مکانیسم مغز در یادگیری زبان جدید می توان تشخیص و درمان بهتری برای کسانی که مشکل گفتاری که به دنبال تصادف و سکته مغزی ایجاد شده ٬پیدا کرد. به طور خاص با درک بیشتر این موضوع که چگونه مغز توان مدار و یا شبکه های مغزی خود را با افزایش محدوده بهره وری و افزایش سرعت پردازش برای یادگیری زبان جدید بالا می برد.

این تحقیقات نشان داده هر چه زبان بیشتری یاد بگیریم سرعت پردازش اطلاعات در مغز افزایش می یابد به زبان دیگر پر کردن مغز از اطلاعات ٬خود عاملی است  که مغز قدرت پردازش خود را افزایش دهد.

در این تحقیقات دانشمندان از EEG برای اندازه گیری فعالیت مغزی داوطلبین استفاده کردند. طراحی خاصی برای یادگیری کلمات جدید در این داوطلبین انجام شده بود. داوطلبین ۱۰ مرد و ۱۲ زن با میانگین سنی ۲۴ سال و از هر لحاظ سالم که هیچکدام تا قبل از شروع مدارس در معرض زبان دیگری قرار نگرفته بودند انتخاب شدند.

الکترودهای EEG را بر سر داوطلبین قرار دادند. کلماتی از زبان مادری و زبان غیر مادری که معنای بعضی را می دانستند و بعضی را نمی دانستند برای آنها پخش و در همین هنگام میزان فعالیت مغزی آنها را بررسی می کردند.

با آنالیز دیتا ها دریافتند که هرچه تعداد بیشتری زبان در طول عمر خود فرا  گرفته باشیم سرعت پردازش بیشتری برای یادگیری کلمات جدید خواهیم داشت.

هر چه قدر در سنین پایین تری شروع به آموزش زبان های جدید به فرزندان خود کنیم  توانایی ذهنی آنها را برای درک مطالب جدید افزایش می دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.