درمان میگرن و فشار خون توسط روش جدید صوت درمانی

ساینسفا: روش جدید و خلاقانه ای که به صورت غیر تهاجمی فرکانس های دو نیمکره مغز را بالانس و با این کار فشار خون و میگرن را درمان می کند.

این تحقیقات که دو مرحله در دانشگاه American Heart Association’s Council  و در سال ۲۰۱۶ به انجام رسیده که نتایج خیره کننده ای داشته است و در صورت تکرار این نتایج می توان گفت روش بسیار خوب و جدیدی برای درمان این امراض به وجود آمده است.

در این تحقیقات از دستگاهی به نام high-resolution, relational, resonance based, electroencephalic mirroring  به صورت اختصاری HIRREM استفاده کرده. سنسورهای این دستگاه روی سر بیماران نصب می شود و با اندازه گیری فعالیت و فرکانس فعالیت مغزی هرگونه عدم تعادل بین دو نیمه کره را اندازه گیری می کند.

hirrem-process-graphic-7

این دستگاه چگونه کار میکند؟

HIRREM  به صورت پیوسته فعالیت مغزی را مانیتور می کند اطلاعات به دست آورده را به سیگنال های صوتی تبدیل می کند این نتایج و این امواج را به خود فرد برمی گرداند و با این کار فعالیت مغز را  کالیبره می کند.

طراحان این دستگاه اظهار دارند که دستگاه آنها هنوز به عنوان یک دستگاه برای درمان و تشخیص نمی باشد نتایج بدست آمده در بیماران  مختلف متفاوت است/

اما اثرات آن بر روی افراد را نمی توان نادیده گرفت  در تحقیقات اولیه ده داوطلب شامل پنج زن و ۵ مرد که  مبتلا به بیماری فشار خون درجه اول بودند بعد از ۱۳ جلسه درمان در ۱۰ روز کاری توانستند فشار سیستولیک خون خود را از ۱۵۰ میلی متر جیوه به ۱۳۶ میلی متر جیوه برسانند.

در تحقیقات دوم که بر روی ۵۲ داوطلب انجام شده توانستند در ۱۶ جلسه که در ۹ روزکاری بوده   میگرن  و بی خوابی و اضطراب این افراد را درمان کنند.

قبل درمان

spectrograph-presenting-brain-electrical-activity-before-hirrem-sessions

بعد درمان

spectrograph-presenting-brain-electrical-activity-after-hirrem-sessions

هنوز با توجه به کم بودن نمونه ها نمی توان قضاوت درستی از این روش درمانی داشت ولی امیدواریم که طی تحقیقات دیگری که بر روی ۴۰۰ داوطلب در حال انجام است خبرهای خوبی به گوش ما برسد و روش  کم خطری جهت درمان فشار خون و میگرن به گستره زنجیره ای درمانی ما اضافه شود.

2 دیدگاه در“درمان میگرن و فشار خون توسط روش جدید صوت درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *