آزمایش راه های جدید برای درمان کرون

 

ساینسفا: محققین از موسسه Sanford Burnham Prebys اعلام کردند  هدف جدیدی برای ساخت داروهای درمان IBD پیدا کرده اند

روده به وسیله پروتئین هایی به نام پانت سل محافظت می شود. این پروتئین مواد ضد باکتری ترشح می کند. این موسسه در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده است که کاهش میزان پانت سل باعث افزایش شدت و میزان بروز IBD می شود. آنها همچنین راهی برای جلوگیری از کاهش این پروتئین پیدا کردند. پروتئینی به نام EZH2   که می تواند روش جدیدی برای درمان IBD و کرون  باشد.

IBD شامل بیماریهای کرون و کولیت اولسرو می باشد که ۱٫۴ میلیون نفر در آمریکا درگیر این بیماری  هستند.

این بیماری های مزمن بیشتر اوقات باعث ناتوانی افراد می شوند این بیماران دچار درد شکم و اسهال های طول کشیده می شوند چون تا به امروز  صرفاً راه درمان علائم را انجام می داده اند و علت زمینه ای را درمان نمی کنند.

۷۰ درصد بیماران مبتلا به کرون و ۳۰ درصد مبتلایان به کولیت اولسر کارشان به جراحی می کشد احتمال تبدیل این بیماری ها به سرطان ۶۰ درصد باشد.

برای پیدا کردن روشی برای افزایش میزان سلول های پانت سل٬ سلولی رسیدن به نام EZH2 که باعث کاهش میزان از سلولهای پانت شده است برای همین تصمیم به خاموش کردن ژن این پروتئین گرفته شد. این کار باعث افزایش میزان سلول پانت سل شده است .

در نتیجه جلوگیری از فعالیت آنزیم EZH2 میتواند روش جدیدی برای درمان کرون باشد.در حال حاضر شرکت های زیادی بر روی داروی ضد این پروتئین برای درمان سرطان کار می کنند و می توان از این داروها در کنار درمان سرطان برای درمان بیماری کرون نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.